Apple, Netflix benzeri bir platform oluşturacak

Apple satışların düşüşe geçmesinden sonra hizmet servislerine önem vermeye başlıyor. Bu servislerden biri ise Netflix benzeri bir video servisi olacak.


 

Orijinal içerikler üretecek


Apple’ın son dönemde satışlarının kötü olması, şirketin uyguladığı katı fiyat politikasından kaynaklanıyor. Ucuz versiyon olarak sunulan iPhone XR’ın beklenenden yüksek fiyat etiketiyle çıkması kullanıcıların ilgisini yitirmesine neden oldu.

Hizmet gelirleri ile bu sorunları aşmak isteyen şirket, Netflix benzeri bir video içerik platformu oluşturacak. Sızdırılan bilgilere göre, 2019’un ilk çeyreğinde kullanıma sunulacak. Ayrıca şirket, video platformunun içerinde barındıracağı içerikler için yapımcılarla iletişime geçmiş durumda. Böyle bir platform oluşturmak isteyen Apple’ın, var olan içeriklerden ziyade orijinal içerikler üretmesi gerekecek.

Bu hususta Amazon Prime ve Netflix’in sağlam işlere imza attığını biliyoruz. Apple bu konuda başarılı olup olmayacağı merak konusu olurken, böyle büyük bir pazara büyük beklentiyle girme hayal kırıklığı yaşatabilir.

Teknoloji tutkunu, yazılım meraklısı bir teknoloji editörü.

Apple Watch 6, panik atak modu ile gelecek!

Akıllı saat serisi Apple Watch, asıl fonksiyonlarından daha çok sağlık üzerine geliştirdiği takip özellikleri ile konuşulur oldu. Serinin bu yıl piyasaya sürülecek modeli Apple Watch 6 ise panik atak ölçümü sayesinde beynimizi okumayı hedefleyecek!