Diablo 2: Diriliş, mod desteğine sahip olacak

Diablo 2: Resurrected’ın mod desteğine sahip olacağını zaten biliyorduk, ancak geliştiriciler bizlere yalnızca belirli türlerin destekleneceğini söyledi. RPG oyununda verileri değiştiren her şey esasında daha kolay hale gelebilir

BlizzConline’dan bir açıklama sonrası röportajda, baş yapımcı Chris Lena, Blizzard’ın modlama topluluğunun Diablo 2’yi canlı tutmaya yardımcı olma şeklini takdir ettiğini, ancak Resurrected’ın bu çalışmayı nasıl destekleyeceği konusunda bazı seçimler yapılması gerektiğini söyledi. “Geçmişte direk olarak oyuna kod ilave eden modlar oldu ve bunlar bizim destekleyemeyeceğimiz türden şeyler” dedi. “Ama diğer tüm modlar – bilirsiniz, veri kullanan modlar ve bu tür şeyler – onları görmeyi seviyoruz.”

İşin iyi tarafı, Resurrected’ın nasıl oluşturulduğu sayesinde, veri değişikliklerinin yapılması ve uygulanması artık biraz daha kolay olmalıdır. Lena, “Oyunda ilerledikçe, daha önce kodlanmış verileri verilere dönüştürdük,” diye açıklıyor. “Dolayısıyla, modlamanın bu [veri] tarafı söz konusu olduğunda, daha fazla şeyin mevcut olması ve bunlara erişimin daha kolay olması gerekir.”

Modlar, Diablo 2’nin uzun ömürlülüğünün ayrılmaz bir parçası oldu, öyle ki bazı hayranlar Blizzard üstünde çalışmayı hiç bırakmamış gibi yeniden yaratma umudu ile şu an için kendileri yeniden yapıyorlar. 20 senenin ardından, hayranlar klasik fantezi oyununu kutlamanın ve keyfini çıkarmanın çeşitli yollarına sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir