En yeni AMD GPU sürücüsü, hataları daha hızlı temizlemek için yeni bir rapor aracı sunuyor

AMD bilgisayarlarda bazı siyah ekran problemleri devam ediyor ve AMD yeni raporlama aracının bunları iyi bir biçimde çözmeye yardımcı olacağını umuyor.


Yeni bir AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition sürücüsü mevcut ve iki düzineden fazla hata düzeltmesi, yeni bir hata raporlama aracı ve Disintegration için optimizasyonlar geliyor.
Entegre hata raporlama aracı, bazı Radeon GPU sahiplerini rahatsız etmeye devam etmekte olan siyah ekran sorunlarına yanıt olarak görünüyor. Son birkaç aydır Reddit’te ortaya çıkan şikayetler ışığında AMD, daha önce kullanıcılara direk olarak şirkete hata raporları göndermeleri için söz vermişti. Daha sonra, Windows Insider programında entegre bir hata raporlama aracını test etmeye başladı.Bu özellik artık herkes tarafından kullanılabilir.

“AMD, uzun süren oyun süreleri boyunca siyah ekran ya da sistem askıya alma sorunlarıyla ilgili yeni raporları yakından izlemeye ve araştırmaya devam edecek. Kullanıcılar, karşılaşabilecekleri her çeşit sorun için yeni hata raporlama aracını kullanmaya teşvik ediliyor.”

Bu sürücü sürümünden önce, Radeon Software yardımcı programı hataları AMD‘ye bildirmek için bir seçenek sundu, ancak onu çağırmak, kullanıcıları hem sorunu hem de giriş sistemi fonksiyonlarıni belirtmek için AMD‘nin web sitesine gönderecektir. Yeni entegre araç, ilgili fonksiyonları çıkararak işleri kolaylaştırır ve kullanıcının sorunu basitçe çizmesine izin verir. Bunun daha kararlı sürümlerle sonuçlanıp sonuçlanmadığı ve problemlere daha hızlı yanıt verileceği görülüyor.

One Reply to “En yeni AMD GPU sürücüsü, hataları daha hızlı temizlemek için yeni bir rapor aracı sunuyor”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *