Fortnite 6. Sezon, Lara Croft, Hayvanlar ve Neymar ile İlkel Tema Ekliyor

Epic Games, harita değişiklikleri, yeni görünümler ve çok daha fazlasını içeren Fortnite Bölüm 2, Sezon 6’yı başlattı.

Epic Games, Fortnite için bir sonraki büyük güncellemeyi çıkardı ve oyunun Battle Royale modunda Bölüm 2, Sezon 6’yı resmen başlattı. Geniş bir dizi yeni içerik eklemeden önce Sıfır Noktasını içeren yepyeni bir sinema ve tek oyunculu bir etkinlik görevi ile başlıyor. Bu, haritanın “ilkel” bir temaya sahip yenilenmiş bir sürümünü ve karşılaşılacak yeni vahşi yaşamı, 6. Sezon savaş geçişinin bir parçası olarak gelen bir Lara Croft kostümü, anında silah işçiliği ve çok daha fazlasını bir görünüm ile içerir. Futbolcu Neymar Jr.’ın geleceği tahmin ediliyor.

Henüz oyuna atlamadıysanız, aşağıda belirtilen videodaki yeni sinema hikayesine göz atabilirsiniz. Bu, Alien’den Xenomorph, the Predator, Terminators, Sarah Connor, Master Chief ve daha fazlası dahil olmak üzere geçen sezonun temasının bir parçası olarak Fortnite’ta ortaya çıkan pek çok büyük üçüncü taraf karakter arasında bir savaş içeriyor. Tüm bunlar, Sezon 6’da ilk defa oynadığınızda oynayabileceğiniz tek oyunculu Zero Crisis göreviyle sonuçlanır.

Sıfır Kriz Finali

Yeni tek oyunculu hikaye görevi Zero Crisis Finale, Ajan Jones’u takip ediyor. Önceki büyük olayların tam tersine, bu kaçıramayacağınız bir şey – belirli bir zamen temel bağlı değildi, bunun yerine herkezin boş dönemlerinde kendileri için oynayacağı bir şey. İçinde, Zero Point’in yaklaşan patlamasıyla başa çıkmak için Jones ile ekip oluşturuyorsunuz. Görevin bir parçası olarak birkaç farklı görünüm arasında geçiş yapacaksınız, bunlara Lara Croft (daha sonra yeni savaş geçişinde açılabilir bir görünüm olarak mevcut olacak) biçiminde bir sürpriz de dahildir.

Vakfın yardımı ile, haritada yeni bir dönüm noktası olarak hizmet sunan bir taş kulede Sıfır Noktasını başarı ile mühürledi. Ancak süreç boyunca, adanın her yerine “gizemli bir darbe” göndererek “yolundaki her çeşit ileri teknolojiyi siler ve adanın manzarasını yeniden şekillendirir.” Bu, bu sezonun yeni en temel temasının kurgusu ve Jones’un adada devam etmekte olan varlığını açıklıyor; yeni savaş geçişini satın alarak, bir Ajan Jones görünümünün kilidini otomatik şekilde açacaksınız.

Yeni Savaş Bileti (Lara Croft ile)

Her zamanki gibi, diğer bir sezon, diğer bir Savaş Geçidi manasına gelir. Bu en yeni Savaş Bileti, aksiyon kahramanı Lara Croft’un dört farklı stili de dahil olmak üzere kilidini açabileceğiniz çeşitli ekstralarla beraber geliyor. Jones, Tarana, Raz, Cluck, Raven ve Spire Assassin için de yeni görünümler var. Epic, 6. Sezonun ilerleyen saatlerinde futbol efsanesi Neymar Jr. Için yeni bir görünüm ekleyecek.

Silah Üretimi

Bölüm 2 Sezon 6’daki bir diğer yenilik de anında silah üretimi. Artık oyuncuların aletlerini bulmalarına gerek yok – her yerde yapabilirler. Nerede olursanız olun, vahşi hayattan ve haritada bulduğunuz diğer teknolojilerden ganimet kullanırsanız silah üretebilirsiniz. Oyuncular Primal Rifle, Revolver ve Flame and Metal bow gibi şeyler yaratabilirler.

Yeni Vahşi Yaşam

Oyuncular, sürem 6 güncellemesiyle Fortnite adasında her türlü yırtıcı yaşamla karşılaşacaklar. Yaratıklar, tavuk benzer biçimde zararsızları, kurtlar benzer biçimde ölümcül hayvanları ihtiva eder. Oyuncular, işçiliği için malzeme toplamak için hayvanları öldürebilir yada evcilleştirebilir. Epic ayrıca, “en korkunç” yırtıcıların “hemen hemen yumurtadan çıkmamış” olduğunu da söylemiş oldu, ki bu mutlaka dinozorlar Fortnite’a geliyor şeklinde görünüyor. Yeni yaban hayatı kısaca Sıfır Kriz görevinde tanıtıldı ve aşağıdaki videoda izleyebilirsin:

Bunker Sandıkları

Yeni “sığınak sandıkları” artık Fortnite adasının her yerine dağılmış durumda. Bu özel sandıklar, roketatarlar benzer biçimde “güçlü silahlar” ve nadirden efsaneye kadar değişen daha fazlasını ihtiva eder. 6. Sezon boyunca Fortnite’a “chonkers” lastik seti “de dahil olmak üzere daha fazla tabanca ve yükseltme gelecek.

Sadece başlangıç

Her zaman olduğu benzer biçimde, Fortnite muhtemelen hemen hemen keşfetmediğimiz bazı sürprizler ve sırlar yer ediniyor. Fortnite’ın cazibesinin bir kısmı, oyunun her vakit oynanış, hikaye ve daha fazlasıyla gelişmesi, bundan dolayı insanlar daha fazla şey öğrendikçe önümüzdeki günlerde ve haftalarda neler olacağını görmek eğlenceli olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir