Minecraft Zindanları Arcade Dolabına Dönüyor

Minecraft Dungeons Arcade, verileri kaydetmek yerine yeni bir ilerleme sistemi bile içeriyor.

Minecraft ya da daha spesifik olarak Minecraft Dungeons spinoff oyununu oynamayı düşündüğünüzde, muhtemelen bir PC’de oynamayı hayal ediyorsunuzdur. Belki bir kanepedesiniz, Xbox’ınızda yanınızdaki bir arkadaşınızla oynuyorsunuz. Mojang ve Play Mechanix, oyunun özel bir sürümünü çalıştırmak için tasarımı yapılmış tam teşekküllü bir arcade dolabı olan Minecraft Dungeons Arcade ile alakalı diğer bir şeye sahip.

Yüzeyde Minecraft Dungeons’ın mevcut sürümüne çok benzese de Play Mechanix, oyunun alışılmış bir arcade oyununun yüksek hızına sahip olmasını istedi. Yeni gelenlerin kolayca oynayabilmesi için yakın dövüş saldırıları, kaçma ve menzilli saldırılar için düğmeler içeren dokuz seviye vardır. Orijinal oyun eksiksiz olarak karmaşık bir aksiyon-RPG değil, Diablo’nun temel zindan sürünen oyununu çok sayıda Minecraft teması ile basitleştiriyor.

Tasarruf eksikliğini telafi etmek için ilerleme, oynadıktan sonra alacağınız fiziksel kartlar ele alınır. Bunları saklarsınız ve oyunu tekrar oynamak için geri döndüğünüzde, onu tarayabilir ve teçhizata erişebilirsiniz. Neredeyse bir Amiibo sistemine benziyor ve bir oturum sırasında toplamda beşe kadar tarayabilirsiniz, toplen temelbilecek 60 adet mevcuttur. Geri gelmeniz için kesinlikle bir teşvik olacak.

Oyunda ayrıca kıymetli taşları topladıkça doldurulan özel bir kart ölçer de var. Etkinleştirildiğinde, çevredeki düşmanlara yıkıcı bir saldırı gönderebilirsiniz.

Minecraft Dungeons Arcade, Microsoft’un franchise’larından birini bir arcade oyununa dönüştürdüğü ilk sefer değil. Halo: Fireteam Raven ayrıca Play Mechanix’in beraberinde efsanevi tasarımcı Eugene Jarvis’in şirketi Raw Thrills’in işbirliği ile yapıldı. Bu, en temel Halo oyunlarından bütünüyle farklı bir oyundu, ancak, arcade biriminin benzersiz donanımından faydalanmak için sıfırdan oluşturuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir