Mozilla Firefox Güncelleme Yaptı

Mozilla bugün Windows, Mac ve Linux için Firefox 76’yı başlattı. Firefox 76, yeni Firefox Lockwise şifre işlevselliği, Yakınlaştırma geliştirmeleri ve birkaç geliştirici özelliği içericek şekilde güncelleme yaptı.

Firefox 76’yı şimdi masaüstü için Firefox.com’dan indirebilirsiniz ve mevcut tüm kullanıcılar otomatik olarak yükseltebilir.

Mozilla’ya göre, Firefox’un yaklaşık 250 milyon aktif kullanıcısı var, bu da onu web geliştiricilerinin dikkate alması için önemli bir platform haline getiriyor.

Koronavirüs, sadece evlerinden öğrenip çalışırken tarayıcılarında daha fazla zaman harcayan herkesi değil, aynı zamanda tarayıcıları oluşturan yazılım geliştiricilerini de etkiliyor.

Google, Chrome 81’i ertelemek, Chrome 82’yi tamamen atlamak ve Chrome 83’ü birkaç hafta yukarı taşımak zorunda kaldı. Microsoft, Google’ın hem Chrome’un hem de Edge’in temel aldığı açık kaynaklı Chromium projesiyle tutarlı olarak Edge’in yayın takvimi ile uyumluydu.

Geçen ay, Mozilla, “bazı rakiplerimiz işi yavaşlatmak veya durdurmak zorunda kalırken” 2020 Firefox sürüm programına sadık kaldığını açıkça belirtti. Mozilla güvenlik konusunda gayet başarılı bir firma. Firefox tarayıcısının şifre yöneticisi Firefox Lockwise, güncellemeyle birlikte ‘daha akıllı’ hâle geldi.

Cihazınızı herhangi biriyle paylaşmanız durumunda Firefox 76’daki Lockwise artık kayıtlı şifrelerinizi koruyabilme özelliğine sahip.

‘Girişler ve Şifreler’ sayfanızdan bir şifre görüntülemeye veya kopyalamaya çalıştığınızda, cihazınızın hesap şifresini girmeniz isteniyor. Bu zaten Chrome’dada olanbir özellikti ama erişilmesi daha güç yaptıklarını tahmin ediyorum. Kısa bir güvenebiliceğiniz tarayıcı öneriyim dedim %100 değil ama gene bi %80’i var.Forumlarda Mozilla hakkında çok şey barınıyor onlarda yola çıkarak bu sonuca geldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir