Sky

No Man’s Sky Xbox Game Pass ve Windows 10 ile 1 milyondan fazla oyucuyu geçti.

Hello Games uzun zamandan beri en yeni ve bedava dağıttığı başlıklı güncellemenin büyük açık dünya uzay keşif oyununu, No Man’s Sky‘ı etkilemeyeceğini duyurdu.Ancak oyun Xbox Game Pass‘e geldikden sonra 1 milyondan fazla oyuncuyu geçti.

Bu senenin Mayıs ayında, No Man’ Sky, Xbox Game Pass‘te piyasaya sürülmesinin beraberinde, Windows için Windows 10 mağazası kullanıma sunulmasını da sağlamıştı. Xbox internet sitesinde yayımlanan bir blog yayınında, Hello Games‘in genel müdürü ve programcısı Sean Murray, Haziran ayında sadece Xbox Game Pass ve Windows 10 sürümü aracılığı ile “biz [Hello Games] bir milyondan fazla yeni oyuncuyu ağırladık” açıklamasını yaptı.

Geçen ay oyuna da giren çapraz oyun güncellemesinden bahsederek, Xbox Game Pass ve Windows 10‘un yeni oyuncuları ile diğer platformlardaki oyuncularla birleşmenin Hello Games‘in “şimdiye kadarki en büyük oyun içi sayıları” gördüğü manasına geldiğini söyledi. Çapraz oyun desteği, mevcut tüm platformlarda mevcuttur ve PS4, PC ve Xbox One oyuncularının evrene beraber atlamasına ve beraber oynamalarına izin verir.

Oyun 2016‘da piyasaya sürüldü ve Steam‘de o senenin başarılı lansmanlarından biriydi. Tabii ki, oyun teknik problemleri sebebiyle ağır bir biçimde eleştirildi ve sonunda Reklam Standartları Kurumu tarafından yanlış reklam tanıtım iddialarının giderildiğini gören bazı sorunlar vardı. O zamandan beri, oyun büyük başlık içerik güncellemelerini bedava dağıttığı olarak alıyor ve oyunu büyük oranda geliştirdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *