Pinterest de Tatil Sezonunda Online Alışveriş Reklamcılığındaki Artışın Avantajlarından Yararlandı

Diğer çevrimiçi platformlar gibi, Pinterest de tatil sezonunda online alışveriş reklam tanıtımcılığındaki artışın avantajlarından yararlandı.

Şirket Perşembe günü yapmış olduğu açıklamada, görüntü paylaşım platformunun dördüncü çeyrek gelirinde senelik % 76 artışla 706 milyon dolara ulaştığını söyledi. Pinterest, üçüncü çeyrekte 442 milyondan dördüncü çeyrekte 459 global milyon aylık aktif kullanıcıya (MAU) sahipti.

Pinterest yatırımcılara yazdığı mektubunda, gelir artışının çoğu zaman kuvvetli bir tatil sezonu ve reklam tanıtımcılıktaki ürün iyileştirmelerinden kaynaklandığını söyledi. Dördüncü çeyrekte alışveriş reklam tanıtımları biçimini kullanan işletme sayısında altı kat artış gördü.

CEO ve kurucu ortak Ben Silbermann yapmış olduğu açıklamada, “2020 senesinde Pinterest’te 100 milyondan fazla ek aylık aktif kullanıcıyı tarihimizdeki diğer tüm senelerden daha fazla ağırladık” dedi. Analistlerle Perşembe günü yapmış olduğu görüşmede Silbermann, şirketin diğer sosyal ağ platformları tarafından iyi hizmet verildiğini söylediği ancak Pinterest’e geldiği Z Kuşağı tüketicileri arasında büyümesinden cesaret aldığını söyledi, çünkü “kendi çıkarlarını keşfedebilecekleri alanlar istiyorlar ve hobiler. “

PINTEREST, SPONSORLU HİKAYE PİMLERİ İLE DENEYİM YAPIYORPinterest, en büyük pazarı olan Amerika’deki geliri dördüncü çeyrekte % 67 artarak 582 milyon dolara yükseltti.

“Reklam araçlarına ve satış kapsamına yapmış olduğumuz yatırımlar, özellikle kuvvetli bir tatil sezonunda karşılığını almaya devam etti. Mektupta, farklı reklam tanıtımveren boyutları ve sektörlerinde reklam tanıtım talebi sağlıklıydı ve perakende talebi, geçen çeyrekteki toparlanmayı daha da artırdı ”dedi.Pinterest’in içerik oluşturucuların platformda para kazanmalarına yardımcı olma yol haritasıyla ilgili bir analist sorusuna yanıt olarak Silbermann, şirketin saf eğlenceden çok bir şeyler öğretme yetenekleriyle bilinen içerik oluşturucuları işe aldığını söyledi. Ve Pinterest içeriğinin diğer çevrimiçi platformlardan çok daha uzun bir raf ömrüne sahip olduğunu ifade etti.

“[Pinterest] içerik oluşturucuları, kuvvetli bir arama dinamiğinin olduğu bir ortamda, diğer sosyal alanlardan daha çok geçici olma eğiliminde olan YouTube gibi,” dedi. Silbermann, şirketin sponsorlu hikaye pimleri gibi şeyleri de denediğini ekledi.

Şirketin büyümesi, toksik bir çalışma ortamı iddialarının ortasında geldi; Şikayet, bir grup hissedarın Silbermann’a ve diğer üst düzey Pinterest yöneticilerine “Pinterest’in erkek lider grubu olan White’a meydan okumaya cesaret eden kadınları ötekileştirdiği” ve şirketin itibarını zedelediği için dava açtığını iddia ediyor. Geçen yıl birkaç kadın, ırk ayrımcılığı iddiasıyla şirkete dava açtı ve eski COO’su, erkek meslektaşlarına kıyasla daha düşük ücret aldığını söyledi.

Pinterest hisseleri Perşembe günü piyasa sonrası ticarette % 10’dan fazla arttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir