PlayStation 5 İçin Şu Ana Kadar Açıklanan En İyi 5 Oyun

23 Temmuz‘da çıkan birinci taraf Xbox münhasırlarının büyük açıklamasıyla, Sony’nin PlayStation 5 oyunlarıyla neler yaptığını yeniden düzenlemeye karar verdik. Bu mevcut nesli daha kuvvetli bir PS4 ve çok sayıda muhteşem  harika oyun Sony, burdaki içeriğe büyük yatırım yapıyor.

Yine de, bu sene Microsoft masaları çevirmeye çalışacak: Xbox X Serisi daha ham işlem gücüne sahip olacak, ancak bir uyarı var. Tüm yeni Xbox oyunlarının hem Xbox One hem de yeni konsolla uyumlu olması, geliştiricilerin kapsamını sınırlaması gerekir.

Ancak Sony, sadece PS5‘te mümkün olacak etkileyici bir özel oyun dizisiyle değişik bir yaklaşım sergiliyor. Ayrıca, PS5‘in Xbox Series X üstünde sahibi olduğu tonlarca enteresan özellik var: yeni DualSense denetleyici, benzeri olmayan bir 3D ses motoru ve geliştiricilerin farklı dünyalar arasında anında geçiş yapmasını sağlayacak süper hızlı bir SSD.

Bunu göz önünde bulundurarak, PlayStation 5 için şu en temel kadar açıklen temeln en iyi oyunlar listemiz.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Bir şey olursa, Ratchet & Clank, PlayStation 5‘in güçlendirmek için sahibi olduğu SSD hızını gerçekten gösteriyor. E3 tarzı sunumunda, geliştirici Insomniac, yükleme monitörü olmadan birden çok evren arasında ultra yüksek hızlı geçiş gösterdi.

Buradaki iş gerçekten çok etkileyici. Mozaik yansımalar, yıkılabilir nesneler ve çok yoğun ve çeşitli parçacık efektleri ile birleşen Rift Apart, oyunları daha güzel.

Spider-Man: Miles Morales

Yeni Spider-Man oyununun doğası hakkında küçük bir karışıklık oldu, bu nedenle beklentilerinizi göstermek için buradayız.

Ne tam teşekküllü bir devam filmi ne de hikaye eklentisi eklentisi, Uncharted: The Lost Legacy oyununa benzer bağımsız bir oyundur. Parlak PS4 seçkinlerinin temellerini temel alan Miles Morales, aynı (ama daha güzel) New York City ile beraber, yeni bir kahramanı tahmin edeceksiniz.

Orijinal oyunu bitirdiyseniz, Miles hikayesinin Peter Parker’la nasıl bağlantı kurduğunu tahmin edebilirsiniz ve eğer değil ise – kontrol edin, burdaki en iyi platformlardan birisidir. Yeni oyunda daha fazla hikaye ve hemde daha grafiksel bling bekliyoruz. En iyi kısım? PS5 başladığında bu sonbaharda satışa sunulacak.

Gran Turismo 7

Bu oyunda çok fazla yansıma var. Yansıtıcı zeminler, yansıtıcı kasklar ve yansıtıcı mikro ayrıntılar bu oyunun harika araba modellerine gerçekten çok yakışıyor. Gerçekten daha fazlasını anlatabilir miyiz? Bu Gran Turismo, bu nedenle uygun fizik, yol tutuş ve 1: 1 modelleme ile uygun araba modelleri bekliyoruz. GT7, diğer PS5 münhasırlarından bazıları kadar olağanüstü görünmüyor, ancak dikkatimizi çekecek kadar parlak görünüyor.

Horizon Zero Dawn 2: Forbidden West

Nereden başlayalım? PS4‘teki en şaşırtıcı ve çarpıcı görünümlü oyunlardan biri devam ediyor.

Belki de Sony’nin şimdiye kadar gösterdiği tüm PS5 oyunlarından, bu gerçek bir nesil sıçramasına benzeyen oyun. Fragman, muazzam ölçeği, nefes kesen doğası ve her yerde CGI kalitesinde görselleri ile titreme verecektir. Yine de PlayStation 5 üstünde çalışıyor ve önümüzdeki yıl geliyor. Bu gerçek. Ve pek çok insan için, bu yeni konsolu elde etmenin en önemli sebebi olacak.

Stray

Stray’de, robot tarafından işgal edilen, neon aydınlatmalı bir cyberpunk şehrinde bir kedi gibi oynuyorsunuz (büyük olasılıkla Hong Kong gelecekte biraz belirledi). Oyun hakkında kesin detaylar yok, ancak bir unvanla değerlendirildiğinde

Bu blog gönderisine göre, geliştirme ekibi kendi kedilerinden ilham alıyor. Ayrıca özel bir “miyav” düğmesi olacak, bu şekilde seyircileri rahatsız etmek için durmadan miyavlayabilirsiniz. Bulmaca çözme ve “hızlı tempolu aksiyon sahneleri” de listede yer almakta, ancak Stray, Untitled Goose Oyunundan daha topraklanmış bir tecrübe gibi görünüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *