Windows 0xc004f074 Hatası Düzeltme

Bilgisayarınızda 0xc004f074 hata kodunu görmenize neden olan nedir? Bu çok yaygın bir sorun olmamakla birlikte zaman zaman ortaya çıkmaktadır. 

“Lisansınıza bağlanamadığımız için bu cihazda Windows’u etkinleştiremiyoruz.”

Bu Yazımızda, 0xc004f074 hata kodunun nedenlerini ve bunu düzeltme yöntemlerini Vereceğiz.

Windows’u etkinleştirmek için başarısız girişimlere neden olabilir.  PC Onarım aracını kullanabilirsiniz. Sisteminizi, hatalı çalışmasına neden olan bozuk dosyalar için tarayacaktır. Araç bu tür dosyaları bulursa, herhangi bir hatayı önlemek için bozuk dosyaları siler

Windows 0xc004f074 Hata Koduna Ne Sebep Olur?

 

0xc004f074 Windows 10 etkinleştirme hatasını ne zaman alıyorsunuz? Bu, bilgisayarınız hala eski Windows sürümünde çalıştığında ve onu en son sürüme yükseltmeniz gerektiğinde gerçekleşir. Windows 10, Microsoft Windows işletim sisteminin güncel sürümüdür. Kullanıcılar yüklemeden bahsediyor ancak başarılı bir aktivasyon yerine 0xc004f074 hata kodunu alıyorlar. Genellikle, aldığınız mesaj mümkünse Anahtar Yönetim Hizmeti ile iletişime geçmenizi söyler. Peki, 0xc004f074 Windows hatasının nedenleri nelerdir? İşte en yaygın olanlardan bazıları:

 • Geçersiz Windows yükseltmesi kopyası
 • Etkin olmayan Windows anahtarı
 • Bozuk sistem dosyaları

Bozuk sistem dosyaları0xc004f074 hata koduna neyin sebep olduğuna bağlı olarak, sabitleme yöntemi farklı olacaktır. Ancak, hangisinin en iyi sonucu verdiğini görmek için her birini kullanmaya değer

Windows  0xc004f074 Hata Kodunu Nasıl Onarırsınız?

Aşağıda açıklanan en popüler çözümler bulunmaktadır.

Yöntem 1: Etkinleştirme Anahtarını Değiştirin

Yükseltme sürümünüz yasalsa, ancak yine de 0xc004f074 hata kodunu alıyorsanız? Bunun nedeni, etkinleştirme anahtarının lisanslama hizmeti tarafından tanınmamasıdır. Bir kuruluş için çalışıyorsanız ve Windows 10 Pro sürümüne sahipseniz, yönetici ekibinizle iletişime geçip sorunu kontrol etmenizi isteyebilirsiniz. Windows’u telefonla etkinleştirerek manuel olarak da düzeltebilirsiniz. Aşağıdakileri yapın:

 1. Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Win + R tuşlarına basın.
 2. Slui 4 yazın ve klavyenizde Enter tuşuna basın.
 3. Windows’u Etkinleştir bölümünün altında iki seçenek göreceksiniz – Etkinleştir ve “Telefonla etkinleştir”. İlgili düğmeye tıklayarak ikincisini seçin.
 4. Ülkenizi seçin ve ekranda görünecek numaralardan birini arayın.
 5. Operatörle konuşurken gördüğünüz rakamları tek tek adlandırın.
 6. Ardından, her harfin altına girmeniz gereken sayı dizisini yazın. Kutuları doldurun ve Windows’u Etkinleştir düğmesine basın.

Yöntem 2: Ürün Anahtarını Yeniden Yükleyin

 1. Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Win + R tuşlarına basın.
 2. Yükseltilmiş ayrıcalıklarla Komut İstemi’ni açmak için cmd yazın ve Ctrl + Shift + Enter tuşlarına basın.
 3. Slmgr.vbs / upk yazın ve ürün anahtarını kaldırmak için Enter tuşuna basın.
 4. Ardından, tekrar yüklemeniz gerekir. Tür
 5. slmgr.vbs / ipk <KMS Ürün Anahtarı>
 6. “KMS Ürün Anahtarı”, 25 anahtar sembolden oluşan bir dizidir.
 7. slmgr.vbs / ato ve Enter’a basın.

Bu adımlardan geçtikten sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve anahtar keyinizin doğru olup olmadığına bakın.

Yöntem 3: Sorun Gidericiyi Çalıştırın

Muhtemelen, Windows 0xc004f074 hatasıyla başa çıkmanın en kolay yollarından biri, sistemin kendisini düzeltmesine izin vermektir. Windows Sorun Giderici’yi birkaç kolay adımda çalıştırın:

 1. Aramayı açmak için Win + S tuşlarına basın, sorun giderme yazın ve seçeneklerden Sorun Giderme’yi seçin.
 2. Sol taraftaki menüde Etkinleştirme’yi seçin ve Sorun Giderme düğmesine tıklayın. Kutudaki ekrandaki talimatları izleyin.

Yerleşik Windows Update sorun gidericisi, Windows Update hatası 0x80070002 ve 0x8007010b gibi çeşitli Windows Update sorunlarını çözmek için kullanılabilecek önemli bir araçtır.

Yöntem 4: SFC Taraması Çalıştırın

Bozuk dosyalar için sistemi kontrol etmek iyi bir fikirdir. Komut İstemi’nde bir Sistem Dosyası Denetleyicisi taraması çalıştırın:

 1. Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Win + R tuşlarına basın.
 2. Yükseltilmiş ayrıcalıklarla Komut İstemi’ni açmak için cmd yazın ve Ctrl + Shift + Enter tuşlarına basın.
 3. Taramayı çalıştırmak için sfc / scannow yazın.
 4. Bitmesini bekleyin ve sonunda verilen bilgileri kontrol edin. SFC başarılı olduysa, bozuk dosyaların algılandığını ve kaldırıldığını belirten bir mesaj görürsünüz.

Adımları doğru bir şekilde gerçekleştirdiyseniz, bilgisayarınızı başarıyla yükseltebilmeli ve etkinleştirebilmelisiniz. Bu komutlar, birçok PC işlemini optimize edebilir ve Windows hizmetleri için ana bilgisayar işlemi çalışmayı durdurursa veya HxOutlook.exe işleminin askıya alınmasıyla karşılaşmaktan kaçınırsa size yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir