Windows 10 kritik işlem hatası !

Windows 10 mecburi yeniden başlatmaları, Windows 10 sürüm 1809 ve sonraki sürümleri çalıştıran bazı makinaları etkiler.
Microsoft, bu ayın Windows 10 Düzeltme Eki Salı güncelleştirmelerinin daha fazla soruna neden olduğunu, bu kez Yerel Güvenlik Yetkilisi Alt Sistem Hizmeti (LSASS) dosyasında (lsass.Exe) bir hata sebebiyle çökmelere neden olduğunu kabul etti.
Windows 10 sürüm 1809 ( KB4561608 ), sürüm 1903 ve sürüm 1909 ( KB4560960 ) ve sürüm 2004 ( KB4557957 ) güncelleştirmeleri için KB makalelerindeki yeni hatayı doğruladı .

Microsoft ayrıca , Patch Tuesday güncelleştirmelerini yükledikten sonra çalışmayı durduran yazıcıları sabitleyen 16 Haziran bant dışı güncellemesinin LSASS hatasından etkilendiğini de not ediyor.
“Yerel Güvenlik Yetkilisi Alt Sistem Hizmeti (LSASS) dosyası (lsass.Exe), ‘Kritik bir sistem işlemi, C: WINDOWS system32 lsass.Exe hata iletisiyle bazı aygıtlarda başarısız olabilir, c0000008 durum kodu ile başarısız oldu. Makine şimdi yeniden başlatılmalı ” diye açıklıyor Microsoft.

Microsoft, gelecekteki bir güncelleştirmede sunulacak bir düzeltme üstünde çalıştığını söylüyor. LSASS sorununun Windows 10’un önceki sürümlerini etkileyip etkilemediğini doğrulamamıştır.
Haziran güncelleştirmeleri LSASS yeniden başlatmalarının sebebi gibi görünse de, Bleeping Computer , Mayıs ayı sonlarında Windows 10 sürüm 1809 çalıştıran ve Microsoft’un bilinen sorunlarında açıklanan hata kodunu gören makinelerle ilgili bir kullanıcı raporuna işaret ediyor .

“LSASS.Exe hata c0000008 ile ilk açılışta çöktü ve sonra tüm hizmetler muhtemelen çökmesine sebep olan, sonra kimlik doğrulaması başarısız oldu Olay Görüntüleyici Günlük gösterir ki” kullanıcı yazdı .
Güncelleştirmenin ne zaman geleceği bilinmiyor, ancak Microsoft, coronavirus salgını sırasında BT yöneticileri üstündeki yükü azaltmak için Mart ayında duraklattıktan sonra Temmuz ayında isteğe bağlı güvenlikle ilgili olmayan güncelleştirme sürümlerini (C ve D hafta sürümleri) yeniden başlatıyor.

İsteğe bağlı sürümler sadece Windows 10 ve Windows Server, sürüm 1809 ve sonraki sürümleri için kullanılabilir. Bunlar, idarecilere bir sonraki ayın Salı Yaması güncellemesinde ya da B sürümünde güvenlikle ilgili olmayan düzeltmeleri test etme şansı verir.
Microsoft şimdi C ve D sürümlerini her ayın üçüncü haftasında (yani C haftasında) yayınlanacak Önizleme sürümlerini çağırıyor. Güncelleştirmeleri yönetmek için Windows Server Update Services’ı (WSUS) kullanan BT uzmanları, WSUS kanalında artık Windows 10 ya da Windows Server için Önizleme ya da C sürümlerini görmeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir