Windows 10’un Yeni Özelliği ‘Meet Now’

Windows 10 build 20221, geliştirici kanalına giriyor. Geleneksel düzeltme setine ilave olarak, bu sürüm Skype’ta Şimdi Toplantı Yap’a direk olarak erişim sağlamayı başaran yeni bir görev çubuğu düğmesi içerir.

Skype’ta Şimdi Toplantı Yap, bir işbirliği alanı oluşturmayı ve hem Skype kişilerini hem de Skype olmayan arkadaşlarınızı ya da ailenizi davet etmeyi kolaylaştırır. Katılımcılar daha sonra hesapları olsun ya da olmasın toplantılara kolayca katılabilir.

Microsoft, Windows 10 Build 20221’den başlayarak, Meet Now’ı direk olarak görev çubuğuna getirerek Windows 10’daki bu özelliği genişletti. Artık Windows 10’da görev çubuğundaki bildirim alanında (görev çubuğu) bulunan Şimdi Toplantı Yap simgesini tıklatarak kolayca bir video görüşmesi ayarlayabilir ve arkadaşlarınızla ve ailenizle anında bağlantı kurabilirsiniz. Abonelik ya da indirme gerekmez.

Bu özellik öncelikle Microsoft’un performansı ve güvenilirliği etkileyebilecek problemleri hızlı bir biçimde belirlemesine yardımcı olmak için Geliştirme Kanalındaki bir İçeriden öğrenenler alt kümesine sunulmuştur. İçiniz rahat olsun, aşamalı olarak tüm Dev Channel kullanıcılarına sunulacaktır.

Değişiklikler ve iyileştirmeler

Bazı Insider’lar fark etmiş olabileceği gibi, bir uygulamanın başlangıçta başlatılmak üzere kendisini kaydettirdiğini bilmeniz için bir bildirim ekliyoruz (Ayarlar> Uygulamalar> Başlangıç Uygulamaları).

Kişiler uygulamasının başlatmalarının çoğu direk olarak Windows 10’daki Posta ve Takvim uygulamalarından gerçekleştiği için Kişiler uygulaması artık Başlangıç ekranında farklı bir uygulama olarak görünmüyor. Bir gelen kutusu uygulaması olarak kalır ve Posta ve Takvim uygulamalarındaki bir düğme kullanılarak bireyleri yönetmek için başlatılabilir.

Hata düzeltmeleri

Ayarlardaki yeni “Disk ve Birim Yönetimi” bölümünün, sistem biriminin sürücü harfini değiştirme yeteneğini engellememesi sebebiyle bir sorun düzeltildi.

Arka planda belirli uygulamalar açıkken Başlat menüsünün ve İşlem Merkezinin bütünüyle şeffaf olmasına neden olabilen bir sorunu düzeltidi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir